Akademia

Warszawa

Żyj futbolem od 4 roku życia !!!

[2oo9] Trzeci turniej trzecie podium :)
[2oo9] Trzeci turniej trzecie podium :)
W minioną sobotę zakończyliśmy oficjalnie zimowo/halowy sezon po raz kolejny zdobywając medale. Tym razem drugie miejsce.
Rok temu nasz zespół z rocznika 2008 zdobył przechodnie trofeum Memoriału im. Marcina Rowińśkiewgo w Mysiadle. Teraz rok młodsi koledzy mieli dużą ochotę na obronę tytułu.

Na turniej pojechaliśmy dwiema ekipami. Niestety oba zespły cierpiały na braki w składzie ze względu na kontuzje i choroby. Grając bez zmian i bez kilku podstawowych zawodników podjeliśmy walkę.

SF II swoje mecze grupowe miał bardzo zacięte i w yrównane (0:0 UKS TKM Kąty, 1:2 UKS Iwiczna I, 1:2 FC Lesznowola), przez co w fazie finałowej znalazł się w grze o miejsca 5-8.. i z tej walki wyszedł zwycięsko. Swój minipółfinał wygrał 1:0 z AP Talent, by w meczu o 5 miejsce zrewanżować się za mecz grupowy FC Lesznowoli i wygrać1:0!

SF I.. swój udział w turnieju zaczął z bardzo wysokiego pułapu. 8:1 z KS Warka i 7:0 z UKS Iwiczna II.. spowodowały, że i w kolejnych meczach nasi zawodnicy chcieli nastrzelać jak najwięcej. Ostatni mecz grupowy ku zaskoczeniu chyba wszystkich wygraliśmy tylko 2:1.. Było widać, że byliśmy zbyt napaleni tylko na strzelanie.. a nie na grę w piłkę nożną, z której to zdobycze bramkowe wynikają same z siebie.

Bezdyskusyjne 1 miejsce w grupie dało nam półfinał, w którym wystąpiliśmy przeciwko gospodarzom zawodów - UKS Iwiczna I.
Wynik 5:2 wskazuje co prawda, że to po raz kolejny było łatwe zwycięstwo, ale w tym przypadku przeciwnik trochę nas postraszył wychodząc na prowadzenie 1:0 i 2:1.. Nasze odpowiedzi były natychmiastowe i awans do finału stał się faktem.

W finale, jak się okazało była powtórka z przed roku a więc spotkanie tych samych drużyn:

SF Warszawa - UKS TKM Kąty.. 1:4

Zbyt łatwe zwycięstwa na drodze do finału sprawiły, że chłopcy przed meczem myśleli już tylko o tym który z nich zostanie królem strzelców i ile wygramy..
Trudno było mimo upomnień zmienić to nastawienie i spotkała nas lekcja pokory.

Patrząc na możliwości i rozwój zespołu, z perspektywy czasu to chyba najlepsze miejsce dla nas. Z jednej strony ten turniej na początku był pokazem naszego potencjału, któerego jesteśmy świadomi, a z drugiej ostateczny wynik pokazał, że w piłce nożnej nie ma tak, że coś się komuś należy z góry. Wszystko weryfikuje boisko, a najważniejszy jest zawsze ten kolejny mecz ;)

MVP turnieju został wybrany Patryk Janiszewski, który razem z Tymkiem Kądzielą zostali vicekrólami strzelców gromadząc ich po 7.


W turnieju udział wzięli:

Adam Przyborowski (1), Dawid Ciborowski (2), Patryk Janiszewski (7), Tymek Kądziela (7), Jeremi Wodzyński (3), Janek Jakubowski (2), Alex Kennedy, Sebastian Opiłka (1), Dominik Grzymała (1), Krzyś Połosak (1).


 
© Szkoła Futbolu Warszawa 2013 CMS - Created by www.asis.pl WebDesign: good-site.pl
Góra strony