Akademia

WARSZAWA

Żyj futbolem od 4 roku życia !!!

Zima 2015 - Ciechanów Relacja

Obóz przygotowawczy Ciechanów 16-23.01.2015


Dzień I
Zgodnie z planem zawodnicy z roczników 2000 i 2001 wyjechali późnym popołudniem na obóz przygotowaczy do Ciechanowa, gdzie będą się przygotowywać do rozgrywek rundy wiosennej sezonu 2014/2015.
Na miejsce dojechaliśmy około 19.15 . Zawodnicy zostali rozlokowani w pokojach 2,3,4 osobowych . O 19.30 zjedliśmy kolację. Po kolacji zawodnicy mieli czas wolny. Część w ramach czasu wolnego poszła na basen i inni odpoczywali sobie w pokojach.

Dzień II
Pierwszej nocy można było się spokojnie wyspać aby mieć pełnię sił na wyzwania czekające na zawodników. Po śniadaniu udaliśmy się na halę koło hotelu na której przeprowadziliśy testy siłowo-sprawnościowe. Zawodnicy mieli 7 prób w których sprawdzalśmy siłę dolnych i górnych parti mięśni o raz elastyczność i sprawność ciała w zadaniach ruchowych. Wyniki przeprowadzonych testów zawodnicy poznają w poniedziałek po śniadaniu.
Przed południowy trening poświęciliśy na wprowadznie do ćwiczeń zaplanowanych na kolejne dni. Wszystkie ćwiczenia realizowane były z piłkami w podgrupach. Trenerzy wpletli również w trening ćwiczenia mające na celu poprawę wydolności tlenowej zawodników.
Po treningu powrót do hotelu gdzie dla zgłodniałych czekał już wyśmienity obid. Rosół i pieczeń z mięsa z ziemniakami. Po poobiednim wypoczynku zawodnicy udali się na popołudniowy trening.
Tematem popołudniowych ćwiczeń były małe gry zadaniowe. Na zakończenie 15 minut  gry na całym boisku po 11 jako element wprowadzający do jutrzejszych zadań z taktyki.
Po kolacji na której można było zjeść makaron bolonese i naleśniki ( plus dla chętnych dodatkow szedzki stół ) zawodnicy udali się basen , gdzie mięśnie mogły zaznać odnowy po całodniowym wysiłku.
Wieczorem świętujemy urodziny naszego bramkarza Olka Białego. Wszystkiego najlepszego Olek i wielu sukcesów na boisku w tym roku od wszystkich zawodników i sztabu trenerskiego

Dzień III
Po śniadaniu zawodnicy udali się na siłownię oraz salę do ćwiczęń sprawnościowych na pierwszy trening. Po powrocie do hotelu i krótkim wypoczynku, wsiedliśy w autokar i pojechaliśmy na boiska. W ramach porannego treningu przygotowania tlenowego z piłkami ciąg dalszy oraz małe gry zadaniowe,  na zakończenie krótkie rozbieganie.
Na obiad rolada drobiowa z ryżem i duży wybór surówek. Co wspaniale się kompunuje z wyśmienitą zupą pomidorową. Wszyscy są pod duzym wrażeniem smacznej kuchni. Po obiedzie kolejna uroczystość. Wjeżdża tort z logiem ligi mistrzów. Wszyscy śpiewają stolat dla Konrada to jego 14 urodziny przypadają na dziś.!!! Wszystkiego najlepszego od wszystkich :-)
Popołudniowy trening przeznaczony jest na naukę taktyki. Wporawdzamy zaawansowane schematy ofensywne zakńczone strzałem. Liczymy , że w rundzie wiosennej padnie nie jedna bramka po którejś z uczonych tu akcji.
Po kolacji krótki odpoczynek i czas na zabawę. A w co się bawimy najlepiej ? W piłkę. Wiec turniej z udziałem wszystkich zawodników i trenerów na hali. Mamy 5 drużyn po 6 zawodników. Drużyny były losowane więc jest ciekawie. Wyniki? Wyniki zostają między nami, tu chodzi o zabawę choć rywalizacja była jak na prawdziwym turnieju halowym.

Dzień IV
Po śniadaniu  zawodnicy mieli czas wolny . Trenrzy dali dzień odpoczynku zawodnikom od ćwiczeń siłowych. Na porannym treningu zestaw ćwieczeń technicznych pod kątem popołdudniowego treningu taktycznego. Warto wspomnieć , że cały czas do tej pory bramkarze trenują intensywnie w swoim gronie z trenerm bramkarzy. Czas na wspólne treningi z zespołem dopiero przyjdzie. Teraz korzystają z możliwości trenowania swojej techniki , robiąc dziennie tyodniowy program stacjonarny. Liczy na progres w ich umiejętnościach.
Obiad znowu nas pozytywnie zaskoczył . Pyszna zupa jarzynowa i kotelety z kurczaka z ziemniakami i surówkami pomagają się rozgrzać po treningu. Pogoda sie ochłodziła.
Popołudniowy trening jest kontynuacją ćwiczęń taktycznych z progresją stopnia trudności. W ćwiczeniach bierze udział dwóch bramkarzy na zmianę z tymi pracującymi z trenerem bramkarzy.
Po kolacji zawodnicy poprosili  o możliwość rozegraniu rewanżowego turnieju na hali. Po losowaniu nowych składów, spedziliśmy wieczór znów grając w piłke do późnych godzin. Do dobry trening kondycyjny równiez dla trenerów i dobra zabawa dla wszystkich

Dzień V
Rano przywitała nas zima!!!!! Szok - śnieg , od dawna nie widziany. Mając zapalnowany na dziś po południu sparing , decydujemy skorzystać z aury i zrobić przed południem trening biegowy w terenie. Na obiad dziś zupa ogórkowa i mkaran z gulaszem i surówką Po obiedzie część zawodników pisze test sprawdzajacy wiedzę teoretyczną na temat zagadnień taktycznych.  Nastepnie jedziemy na sparing. Zawodnicy zostają podzieleni na dwie drużyny i każda gra 35 minut. Jest to okazja do sprawdzenia czego nauczyli sie zawodnicy na obozie. Troszkę rozegranie piłki utrudnia śnieg na boisu, ale za to jest frajda gry wślizgami. Wynik jest bez znaczenia. Bardzo dobrze zagrali zawodnicy z rocznika 2001 , którzy w starciu ze starszymi zawodnikami z CIechanowa walczyli jak równy z równym.Podziękowania dla sędziego ze zwiazku za dobre zawody. Kilka zdjęć w galerii poniżej.
Na kolację jak zwykle szedzki stół i ciepła przystawka węglowodanowa. A po kolacji basen i pizza za dobrą grę dla zawodników
© Szkoła Futbolu Warszawa 2013 CMS - Created by www.asis.pl WebDesign: good-site.pl