Akademia

WARSZAWA

Żyj futbolem od 4 roku życia !!!

Zima 2015 - Olecko Relacja
Bitwa na śnieżki obowiązkowa
Zimowy obóz szkoleniowy roczników 2003-2004-2005 w Olecku 25.01-01.02.2015

Dzień I
Zawodnicy dojechali do hotelu Colosseum na obiad na godz. 14.30. Po zjedzeniu obiadu zostały przydzielone pokoje i zawodnicy mieli czas na rozpakowanie się. Następnie odbyła się odprawa na której zostały przekazane zawodnikom zasady obowiązujące na obozie m.in o przekazywaniu zabranych ze sobą z domu telefonów do trenera na noc. Po odprawie był czas wolny na integracje , zabawy i zapoznanie się z atrakcjami w hotelu.
Po kolacji zawodnicy poznali plan na następne dni , w które oprócz treningów technicznych i sprawnościowych nie zabraknie atrakcji. A następnie udali się na basen w celu odnowy biologicznej i nabrania sił na kolejne dni treningów. Jutro zaczynamy porannym spacerem i śniadaniem o 9.00.
Zawodnicy pozdrawiają swoich Rodziców. Na zdjeciach wiadać kto jest z kim w pokoju :-)))


Dzień II
Rozpoczęliśmy od porannego rozruchy, podczas którego w formie różnego rodzaju zabaw biegowych rozwijaliśmy ogólną koordynację ruchową oraz elementy motoryki. Następnie udaliśmy się na śniadanie, po którym na sali walk kontynuowaliśmy poranne ćwiczenia z wykorzystaniemm.in. materaców. Po treningu mieliśmy chwilę na aktywny odpoczynek w formie gry w ping-ponga. Najwyższą formę prezentowali: Bartek, Michał i trener Piotr i są oni faworytami do zwycięstwa w turnieju, który rozegramy wkrótce. Przed obiadem dołączył do nas Aleks. Po posiłku na krótkiej sesji teoretycznej omówiliśmy sobie taktyczne zadania bramkarza, środkowego obrońcy, pomocnika i napastnika, z przykładami filmów z meczów drużyn seniorów i juniorów. Niestety mamy problem z techniczną sprawnością telewizorów i wciąż nie możemy rozegrać turnieju w grę FIFA15. W zamian obejrzeliśmy mecz Polska - Szwecja w piłkę ręczną, a chętni mogli np. pograć w piłkarzyki. Po kolacji udaliśmy się na salę w hali Lega, gdzie rozegraliśmy serię gier szkolnych 4 x 4 i 5 x 5.

Dzień III
Kolejny dzień za nami. Poranek rozpoczęliśmy od rozruchu na śniegu, połączonych z grami zadaniowymi. Następnie udaliśmy się do hali Lega, w której po raz kolejny rozwijaliśmy ogólną koordynację ruchową oraz stablizację w salce sportów walki. Dziś odbył się też turniej w tenisa stołowego. Zgodnie z zapowiedziami najlepsi okazali się: Mateusz, Bartek i trener Piotr, prezentując bardzo wysokie umiejętności. Po obiedzie rozegraliśmy też pierwszą część turnieju w FIFA15. Po kolacji czekał nas jeszcze trening piłkarski w hali, podczas którego doskonaliliśmy rozegranie piłki w ataku i uderzenia lewą nogą. Po treningu na dzieci czekała niespodzianka od trenerów: pizza. 

W kolejnych dniach czekają nas jeszcze 3 gry kontrolne: z Gwardią Warszawa, Czarnymi Olecko i Rona Ełk. Możliwe, że plan gier ulegnie zmianie, dlatego będziemy Państwa informować na bieżąco o wszelkich zmianach.

Dzień IV
Dziś wstaliśmy wcześnie, bo o godzinie 7:00. Po śniadaniu odbyliśmy sesję treningową na boisku, gdzie po raz kolejny ćwiczyliśmy grę w ataku oraz strzały. Po treningu na hali Lega standardowo pracowaliśmy nad stabilizacją. Następnie rozegraliśmy grę kontrolną z drużyną Gwardii Warszawa. Wygraliśmy po bramkach: Mateusza Michalskiego (5x, asysty Aleks x 2, Nikolai), Aleksa, Huberta, Kuby Cieśluka, Piotrka, Janka (2x, asysty Kuba Kucharski), Kuby Kucharskiego i Bartka. W meczu udało nam się pokazać kilka ciekawych akcji i co ważne, nie było żadnych kontuzji. Następnie, przy gorącej czekoladzie, obejrzeliśmy spotkanie Polska - Chorwacja. Po raz kolejny nasi reprezenanci dali nam świetny przykład, pokazując jak dużo w sporcie znaczy zaangażowanie, współpraca i walka bez względu na rezultat. Wszyscy chłopcy i Sylwia wspólnie kibicowali "biało-czerwonym". Po meczu udaliśmy się na kolację, po której czekał nas jeszcze basen i SPA w hali Lega. Dodatkowo trener Piotr wynagrodził dzieciom dobrą dotychczasową postawę obozową kolejną niespodzianką w formie pizzy! Nagroda obiecana była również za bramkę Bartka Kądzieli, który strzelił ją w ostatniej akcji meczu z Gwardią, pokazując, że może być skutecznym egzekutorem.

Dzień V
Czwartek był dniem nieco luźniejszym niż poprzednie. Zamiast porannego treningu zrobiliśmy sobie długi spacer wzdłóż Jeziora Oleckiego. Ponieważ padał śnieg, więc udało nam się ulepić bawłana oraz zrobić kolejną bitwę na śnieżki. W centrum Olecka odwiedziliśmy cukiernię aby uzupełnić poziom cukru po miłej ale wyczerpującej zabawie. Po obiedzie czekał nas mecz kontrolny z drużyną Czarnych Olecko. Po dobrym spotkaniu odnieśliśmy kolejne zwycięstwo. Bramki strzelał: Aleks (asysta Mateusz), Mateusz (2x, asysty Aleks i Bartek), Hubert (2x, asysty Mateusz), Janek (asysta Aleks) oraz Kuba (2x, asysta Mateusz). Boisko było dobrze przygotowane, przeciwnik wymagający ale udało nam się zrealizować założenia przedmeczowe. Długo utrzymywaliśmy się przy piłce, dokładnie i szybko wymienialiśmy podania i graliśmy dużo piłek prostopadłych do napastników. Po meczu relaksowaliśmy się w hotelu grając w Sportowy Quiz, przygotowany przez trenerów. Wygrała drużyna: Kuba Kucharski, Bartek, przed drużyną: Mateusz i Aleks oraz przed Kubą Cieślukiem, grającym solo. Chłopcy dość humorystycznie nazwali swoje drużyny: Śmierdzące balasty oraz Ostre bobsleje. Wieczorem po kolacji rozegraliśmy kolejną rundę rozgrywek FIFA15. 

Dzień VI
W piątek wstaliśmy o godzinie 8:00. Na porannym treningu w sali sportów walki pracowaliśmy nad siłą dynamiczną i wytrzymałością specjalną. Następnie dzieci mogły odpocząć aktywnie grając w tenisa stołowego. Trening na boisku poświęciliśmy na doskonalenie rozegrania piłki w ataku oraz strzały. W końcowym konkursie "króla karnych" wygrał Bartek.
Po obiedzie bejrzeliśmy mecz piłkarzy ręcznych oraz fragment turnieju skoków narciarskich. Chętni mogli pograć w ping ponga lub FIFA15. W piątek odbyła się przedostatnia sesja kontroli czystości pokojów. Różnice pomiedzy 1 i 3 miejscem są minimalne, więc walka o miano najczystszego pokoju rozstrzygnie się jutro wieczorem.

Dzień VII
Dziś zaplanowaliśmy 1 sesję treningową na boisku. Dodatkowo dzieci, które są już nieco zmęczone udały się na ściankę wspinaczkową, gdzie pod opieką instruktora mogły wejść na dość znaczną wysokość. Po ściance czekał nas ping pong i obiad. Po obiedzie mieliśmy krótką odporawę taktyczną a wieczorem trener Piotr zabrał wszystkich do kina. Po kinie odbyło się uroczyste zakończenie obozu. Dzieci otrzymały nagrody w kategoriach: Tenis stołowy, Quiz wiedzy sportowej, Play Station FIFA15 oraz czystość pokojów (zapraszamy do galerii zdjęć). Dodatkową nagrodę otrzymała Sylwia jako jedyna żeńska zawodniczka na obozie oraz Woland i Nikolay, reprezentujący rocznik 2005.
Jutro zaplanowany mamy jeszcze 1 grę kontrolną z drużyną RONA Ełk i po obiedzie wracamy do domów.

Trenerzy napiszą rodzicom sms lub zadzwonią gdy tylko dokładna godzina powrotu będzie znana. Przyjazd planowany jest około godziny 18:00.

Dotychczas odbyliśmy: 7 jednostek treningowych na boisku (w tym 1 gra kontrolna z Czarnymi Olecko), 2 jednostki treningowe w hali (w tym 1 gra kontrola z Gwardią Warszawa), 5 jednostek treningowych w salce sportów walki oraz dwukrotnie odwiedziliśmy basen, jeden raz kino i ściankę wspinaczkową. Dodatkowo dzieci rozegrały turniej tenisa stołowego i turniej FIFA 15. Mieliśmy też 1 multimedialny trening taktyczny, Quiz wiedzy sportowej oraz obejrzeliśmy 2 mecze piłki ręcznej (Polska-Chorwacja, Polska-Katar) i 1 mecz piłkarski (o Puchar Króla: Barcelona - Atletico Madryt).
© Szkoła Futbolu Warszawa 2013 CMS - Created by www.asis.pl WebDesign: good-site.pl