Akademia

Warszawa

Żyj futbolem od 4 roku życia !!!

Dana Cup 2018 za nami!
Dana Cup 2018 za nami!
Drużyna Szkoły Futbolu po raz drugi z rzędu wystąpiła na największym turnieju w Europie!
Drużyna Szkoły Futbolu złożona z chłopców urodzonych w latach 2003, 2004 i 2005 wzięła udział w prestiżowym turnieju Dana Cup 2018 w duńskiej miejscowości Hjorring. Turniej słynie nie tylko ze świetnej organizacji ale przede wszystkim z ilości uczestników - co roku gra tutaj ponad 1000 drużyn męskich i żeńskich, co przekłada się na prawie 20000 zawodników z całego świata. W tym roku oprócz Szkoły Futbolu można było spotkać zawodników z drużyn: Celtic Glasgow (Szkocja), Sporting Cluj Napoca (Rumunia), Internacional FC (USA), Fortuna Hjørring (Dania), Intercups C. A. (Meksyk), Minsk FC (Białoruś), União Desportiva de Leiria (Portugalia), Midtjylland FC (Dania) i wiele innych. 

W naszym zespole wystąpiło 20 zawodników, którzy przez 7 dni rozegrali 5 meczów turniejowych, 2 gry kontrolne i odbyli 2 treningi. Dodatkowo mieliśmy okazję pojechać na wycieczkę do Skagen - najbardziej wysuniętego na północ w Danii - w którym łączą się morza: Bałtyckie i Północne. Dodatkowo mogliśmy codziennie korzystać z basenu oraz bawić się w miasteczku turniejowym, oferującym m.in. lunapark, mini boiska, namiot ProEvolution Soccer.

Turniej zaczęliśmy od zwycięstwa 4:0 z IL Gneist Fotball. Bramki: Karol Podsiadły, a. Dominik Świtalski, Michał Piłatkowski (rz.k.), Leon Sobota, a. Jan Grodzki, Kuba Detko, a. Leon Sobota). Niestety, po pierwszym zwycięstwie przyszły 2 porażki. Najpierw ulegliśmy 0-2 drużynie Gjelleråsen IF, a potem przegraliśmy 1-3 z Randesund IL. Gola w tym meczu zdobył Karol Podsiadły strzałem z rzutu karnego po faulu na Damianie Warchole. W grupie 13 zajęliśmy 3 miejsce wylosowaliśmy Skedsmo FK jako przeciwnika w grupie B, z którym mierzyliśmy o wejście do 1/32 "finału pocieszenia". Mecz ze Skedsmo Fotballklubb wygraliśmy po serii rzutów karnych 7-6 (0-0 w regulaminowym czasie). Niestety, następnie w 1/16 ulegliśmy Egersunds IK 0-2 i pożegnaliśmy się z turniejem.

Warto dodać, że w międzyczasie rozegraliśmy grę kontrolną z afrykańską drużyną ProSkills Soccer z Port Elizabeth (2-4) oraz z mołdawskim Duren FC (2-2). Każdy dzień obfitował więc w dużą ilość grania i był wypełniony od rana do wieczora. Zawodnikom należą się ogromne gratulacje za walkę i zaangażowanie w każdym meczu oraz postawę fair play i świetną zabawę.

Dziękujemy firmie Toyota Radość (http://www.toyota-radosc.pl), która jako sponsor zakupiła nam komplet strojów marki Sportwins (https://sportwins.pl/)! Dziękujemy też firmom: Spolex (http://www.spolex.com/), Fourex (http://www.fourex.pl) oraz Meble Wach (http://www.meblewach.com.pl/) za wsparcie finansowe wyjazdu naszych podopiecznych! Do zobaczenia za rok!

 
 
 
 

 
© Szkoła Futbolu Warszawa 2013 CMS - Created by www.asis.pl WebDesign: good-site.pl
Góra strony